אודות

מצוינות היא לא פעולה, אלא הרגל.
את הדברים שאתה עושה הכי הרבה, תעשה גם הכי טוב.

- מרווה קולינס

תהליך ייצור תבניות הוא תהליך טכני שבו מעורבות הן מחלקות ההנדסה של הלקוח, ניהול הפרויקט והנדסה של י.ש.ר תעשיות פלסטיק בע"מ והן מחלקת ההנדסה של היצרן בסין. 

זהו תהליך איטרטיבי הבנוי בשלבים שמטרתו היא לבנות תבנית בהתאמה מלאה לדרישות הלקוח ולשרטוטיו. במהלך התהליך הכולל כמה שלבים, לפני התחלת ספירת לוח הזמנים ולאחריו, היא לתפוס שגיאות תכנון הן של המוצר והן שלהתבנית.

כאמור התהליך כולל את שלב אישור התכן של התבנית שהוא שלב מקדמי ולאחריו את שלב הייצור של התבנית. להלן פרוט התהליך ולוחות הזמנים העיקריים שלו: (הזמנים הנם ימי עבודה נטו ואינם כוללים סופי שבוע)

שלב התכן הראשוני של התבנית:

 1. קבלת הזמנה מהלקוח כולל שרטוטי דו ותלת מימד של החלקים מאושרים ע"י הלקוח לייצור

   

 2. בתוך 24-48 שעות – העברת השרטוטים ליצרן. היצרן מבצע בדיקת התאמת השרטוטים לשרטוטים המקוריים שעל פיהם ניתנה ההצעה ואם יש שינוי מתריע ואף מודיע כי יש שינוי במחיר התבנית.

   

 3. מועבר אלינו ואנו מעבירים אותו DFM ה .(DFM) 3. אם יש התאמה, מכין בתוך 2-4 ימים קונספט תבנית ללקוח לקבלת אישורים ממנו על הערות שונות לגבי תכן המוצרים. במקביל אנו בודקים את התכן העקרוני של התבנית ומאשרים ליצרן אותו עם הערות שהתקבלו מהלקוח. הזמן הכולל כאן הוא תלוי לקוח כי בד"כ זמן התגובה של הלקוח הוא צוואר הבקבוק בתהליך. פקטור נוסף שמשפיע על הזמן הוא מספר התבניות הכלול בפרויקט.

   

 4. ומעבירה שוב לאישורנו. לחילופין DFM 4. ההערות מועברות ליצרן התבניות והוא מכין גרסה חדשה של ה אם מספר ההערות קטן הוא מכין דו מימד של התבנית ומעביר אותו לאישורנו. הדו מימד עובר לאישור הלקוח וכן מאושר על ידנו ולאחר שהתקבלו כל האישורים, מועברות הערות ליצרן. (סדר גודל של 4-7 ימים בתלות בתגובת הלקוח).

לוח הזמנים הכולל לתהליך לעיל מניסיוננו הוא בין 10 ימים לחמישה שבועות בתלות בזמן התגובה של הלקוח ובכמות התבניות בפרויקט.

 1. אם אושר דו המימד להמשך ייצור התבנית, (אישור התכן), מתחיל להיספר זמן האספקה של התבנית ללקוח

   

שלב ייצור התבנית:

 1. היצרן מזמין את חומרי הגלם לתבנית ובמקביל מכין שרטוט תלת מימד שעובר גם הוא אישור הלקוח ואישורנו.

 2. לאחר אישור תלת המימד מתחילים בעיבוד השבבי ובייצור חלקי התבנית

 3. אחת לשבוע מספק היצרן לוח גנט ובו מועד ההזרקה התבנית ולעיתים גם צילומי חלקי התבנית.

 4. (T0 מוזרקים החלקים ונשלחים לארץ באמצעות קורייר. (שבוע עד 10 ימים לאחר T0 במועד

   

שלב אישור התבנית:
זמן האספקה הממוצע הוא 35-50 יום או כמפורט בהצעתנו. T0 מאישור הדו מימד ועד להזרקת

 1. החלקים מועברים על ידנו ללקוח אשר אמור להחזיר אלינו הערות (זמן תלוי לקוח). ההערות חוזרות סדר גודל של שבוע עד שבועיים לתיקון ) .T1 ליצרן אשר מתקן את התבנית על פיהן ולאחר מכן מזריק התבנית מהרגע בו הועברו הערותינו ליצרן ובתלות בסוג התיקון הנדרש לתבנית). שוב המוצרים מועברים אלינו בקורייר ונשלחים ללקוח וכל התהליך חוזר שוב על עצמו, עד לאישור סופי של התבנית ע"י אישור סופי של המוצרים ע"י הלקוח.

   

 2. גימורי תבנית לפוליש / טקסטורה נעשים באחד מהשלבים האחרונים.

   

 3. אנו נותנים ליצרן הוראה לארוז התבנית ולהכינה למשלוח

   

 4. נעשה שילוח של התבנית, למפעל י.ש.ר תעשיות פלסטיק בים או באוויר, על פי בחירת הלקוח (משך שילוח בים כולל שחרורים 30-35 ימים באוויר 10-20 יום)

מניסיון עשיר של מאות תבניות שיוצרו על ידנו עבור לקוחות, קיצור תהליכים אלה הוא בעייתי ועלול להיות מקור לאי התאמה בין הדרישות של הלקוח לתבנית המיוצרת.

פתח צא'ט
אפשר להציע עזרה?
היי,
אפשר לעזור?
דילוג לתוכן